V našej expozícii historických vozidiel a hasičskej techniky môžete vidieť unikátne autá a motorky, zapožičané od členov Veteran Car klubu z Popradu a zo zbierky Múzea v Kežmarku je to hasičská technika. Unikátne hasičské auto Škoda 154 (1929), jediné svojho druhu v Európe, hasičské vozy s ručnými striekačkami a mnohé iné.
Stále expozície hradu
Cechy a remeslá - V Kežmarku existovalo 36 samostatných cechov (uzavretých remeselných spoločenstiev), v expozícii nájdete používané pracovné náradia, vývesné štíty jednotlivých cechov a mnoho iných.
Radničná miestnosť - Miestnosť obsahuje časti zariadenia z niekdajšej kežmarskej radnice a symbolov privilégií mesta Kežmarok. Panoráma expozície
Expozícia zbraní - Vystavené máme strelné zbrane - kuše, hákovnice i pištole, ale aj rôzne druhy chladných zbraní - meče, dýky, spolu s brneniami.
Strelecký spolok - Expozícia streleckého "bratstva" v Kežmarku, ktoré vzniklo v roku 1510.
Rodina Thokoly - Najznámejším vlastníkom Kežmarský hradu bol Imrich Thokoly, v hrade sa nachádza expozícia venovaná jeho rodu.
Lekáreň - Expozícia venovaná spolku spišských lekárov a lekárnikov, zariadenie a vybavenie lekárne, ktorá pôvodne pochádza zo susednej obce Ľubica z 19. - 20. storočia. Panoráma expozície
Život a dielo Dr. Alexandra - Dr. Vojtech Alexander (1857 - 1916), ktorý si ako prvý lekár na Slovensku zaobstaral rontgenovy prístroj a vo významnej miere prispel k výskumu vynálezu "X" lúčov.
Hladomorňa, vyhliadková veža - pripomína nešťastný osud bohatej hradnej panej Beaty Laskej, ktorú dal jej manžel Albert Lasky uväzniť. Vyhliadková veža poskytuje nádherný výhľad na mesto a Vysoké Tatry.
Kežmarok v 19. a začiatkom 20. storočia - Expozícia dokumentuje politický rozvoj počas revolučných rokov 1848 - 1849; hospodársky rozvoj mesta - prvé priemyselné podniky v meste; kultúru, spoločenský život a školstvo; históriu vývoja židovskej časti populácie mesta.
Galéria - Historické portréty z tvorby spišských maliarov, zo zbierok múzea.
Hradná kaplnka - Baroková hradná kaplnka, ktorú postavili pre Máriu Gyulaffy v rokoch 1657 - 1658. Umrela ako 22-ročná, bola pochovaná v hrobke hradnej kaplnky. Traduje sa, že z hrobky viedol únikový tunel do kaštieľa v Strážkach.
Kežmarok a Vysoké Tatry - Expozícia je venovaná vzťahom Kežmarčanov k Tatrám, začiatky horskej turistiky, ale i osídlenie regiónu pod Tatrami.
Múzeum v Kežmarku
Hradné námestie 42
060 01 Kežmarok
IČO: 37781227 DIČ: 2021452323